logo

Відкриття реабілітаційного комплексу «Агапе»

Відкриття реабілітаційного комплексу «Агапе».

Мрії збуваються…

    Перший в Україні реабілітаційний комплекс для людей з інвалідністю «Агапе» відкрили на Волині. Знакова подія відбулась 25 червня 2016 року в селі Боратин Луцького району.

     На відкриття закладу завітало безліч гостей, як із України, так і з далекого зарубіжжя. Серед них, зокрема, небайдужі до проблем з інвалідністю працівники місій та навіть цілі родини з Бельгії, Норвегії, Франції, Сполучених Штатів Америки та Канади. Побували на святі також представники влади та місцевого самоврядування – голова Луцької райдержадміністрації Ігор Ярмольський, депутат Волинської обласної ради та заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірина Констанкевич, перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв, Боратинський сільський голова Сергій Яручик та багато інших.

     Урочистості розпочались із перерізання стрічки та спільного фото на пам’ять для майбутніх поколінь. А позаяк надворі панувала насправді літня спека, святкова програма продовжилась уже в приміщенні новозбудованого реабілітаційного комплексу для людей з інвалідністю «Агапе».

     У привітній та зворушливій атмосфері, що панувала під час свята, слова привітань та побажань лилися безперервним потоком. Так багато хотілося сказати, стільком подякувати. Адже до спорудження долучилися сотні людей звідусіль. Хто молитвою, хто добрим словом, хто значною кількістю фінансів. Дехто ж із людей з інвалідністю, подібно до вдови, котра пожертвувала на потреби храму дві останні лепти, заощаджували кошти з пенсії, аби мрія людей з інвалідністю про належну реабілітацію таки здійснилась.

     Не могли не згадати присутні й того страшного дня 15 років тому, коли керівник проекту з побудови комплексу «Агапе» Сергій Больчук разом зі своєю дружиною Наталею та дворічним сином потрапили устрашну аварію. Наслідок – у жінки ураження спинного мозку на рівні шийного відділу.

     Здавалося б, трагедія зруйнувала всі плани на майбутнє. Однак саме вона дала поштовх початку роботи з людьми з інвалідністю на Волині. Спершу – лише підтримка через зустрічі та спілкування. Далі – проведення одноденних таборів для людей з інвалідністю та сімей, що виховують хворих діток. Нині ж, слід зауважити, два тижневі табори для людей з інвалідністю проводяться щоліта. А з 2007 року – розпочав діяльність кабінет фізичної реабілітації, що згодом переріс у Центр активної реабілітації для людей з інвалідністю.    

     Щодо, власне, реабілітаційного комплексу «Агапе», то його відкриття значно розширить можливості надання допомоги людям із інвалідністю. Віднині люди з інвалідністю не лише з Луцька, але й усієї Волинської області зможуть отримувати тут фізичну реабілітацію та психологічну допомогу, а також набувати навички самостійного життя.

     Варто наголосити, що територія комплексу нещодавно значно збільшилась. Відтак у планах – спорудити одноповерхові будиночки для постійного проживання тих людей з інвалідністю, котрі втратили рідних або ж опікунів. Більш того, є потреба і в побудові басейну для проведення людям з інвалідністю додаткових фізичних вправ і тренувань.

     Разом із тим, на базі реабілітаційного комплексу функціонуватиме тренувальний центр, котрий готуватиме фізіотерапевтів із усієї України. Головна мета такого навчання, аби молоді чоловіки й жінки, отримавши відповідні знання, поступово поліпшували та полегшували життя людей з інвалідністю кожен у своєму місті, районі, області.

     Більшість із присутніх на святі гостей висловлюючи привітання й побажання Сергію Больчуку, наголошували:

– Відкриття реабілітаційного комплексу «Агапе» – не фініш. Це тільки початок початку…

Прес-служба служіння людям з інвалідністю «Агапе Україна».